Skip to content

Aranżacja sypialni – pomysł na przytulne wnętrze w drewnie

aranżacja sypialni

Aranżacja sypialni…przytulnej

Kolejna ściana z drewna…tak wiem, pomyślicie, że zwariowaliśmy. Może trochę, ale sypialnia to idealne miejsce na drewno. Aranżacja sypialni w drewnie jest wyjątkowo przytulna. Wybierając sposób wykończenia ścian we wnętrzach mamy sporo opcji, począwszy od zwykłej farby, po cegłę, kamień, tapetę, tynk strukturalny, tapicerowaną tkaninę a nawet lustra.

 Aranżacja sypialni, która jest miejscem szczególnym, powinna sprzyjać wypoczynkowi. Naturalne materiały dekoracyjne wprowadzają do mieszkania przytulną surowość. Przywołując przyrodę sprawiają, że czujemy się zrelaksowani i odprężeni. Pomagają się wyciszyć. Drewno jak żaden inny surowiec, pomaga osiągnąć taki właśnie efekt. Nie przytłacza, sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne i subtelne, nadając mu jednocześnie oryginalny charakter. Poza tym daje mnóstwo możliwości aranżacyjnych i pasuje do różnych stylów.

Wygląd naszej sypialni uzależnialiśmy właściwie od tego jakie drewno uda nam się znaleźć, dlatego żaden projekt tego wnętrza wcześniej nie powstał. Aranżacja sypialni jest poniekąd efektem przypadku. Połowa zakupionych przez nas desek (znalezionych na serwisie olx) okazała się bowiem niezdatna do użytku. Drewno było zawilgotniałe i wkradł się do niego grzyb, którego nie daliśmy rady wyplenić żadnym specyfikiem. Ostatecznie Patryk na połowie ściany użył boazerii z Castoramy i całość prezentuje się naprawdę fajnie.

Zresztą zobaczcie sami!

aranżacja sypialni

aranżacja sypialniObrazek nad łóżeczkiem autorstwa Sabiny Twardowskiej: http://www.twardowska.com/

aranżacja sypialni

aranżacja sypialni

Nieregularne odnowione stare dechy w połączeniu z nowiutką boazerią stworzyły w sypialni niepowtarzalny klimat. Kontrast jaki powstał dzięki tej kombinacji ożywił wnętrze, wyrywając je z monotonii dominującej w mieszkaniu bieli. Ta przypadkowa kompozycja pokazuje, że czasem warto odrobinę poeksperymentować z fakturami i kolorami (oczywiście bez przesady, efektowny minimalizm zawsze w cenie 🙂 ). A wy jak uważacie?

Zapisz

Zapisz

UDOSTĘPNIJ

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.