Skip to content

Drewniana ściana – DIY

drewniana ściana DIY

Drewniana ściana

Salon. Na początku był pomysł: drewniana ściana! Metamorfoza tego pokoju nie była jednak dla nas do końca oczywista. Patryk zmieniał projekt kilkukrotnie. Ponieważ w wersji przez nas zastanej, na jednej ze ścian zamontowany był stelaż karton gipsowy, imitujący kominek, pierwszym pomysłem było wykorzystanie tej instalacji. Kominek znajdował się w miejscu, które zaplanowaliśmy na ścianę z drewna, zaprojektowaliśmy ją więc tak, by całość była spójna.


W trakcie remontu okazało się jednak, że cała konstrukcja jest dość marna i co najważniejsze za duża, dlatego zdecydowaliśmy się ją całkowicie rozebrać. Ostatecznie drewniane deski zamontowane zostały na całej ścianie.

Większość drewna użytego do tej instalacji pochodzi z odzysku, są to dwie drewniane belki i 7 podestów, używanych do transportu metali z huty, które znaleźliśmy na serwisie olx. Górna płyta i listwy wykończeniowe są natomiast z Castoramy.

Poniżej kilka zdjęć przedstawiających cały proces.

Pierwszym krokiem było przygotowanie podestów. Ponieważ odległość pomiędzy deskami w poziomie była za duża, należało je rozebrać i zbić gęściej. Następnie z uwagi na to, że było to sezonowane drewno, nie wymagające specjalnej impregnacji, nałożyliśmy dwie warstwy farby akrylowej do drewna. Dalej przyszedł czas na patynę, farba została gdzieniegdzie starta szlifierką mimośrodową. Patynowaliśmy na dwa sposoby: pierwszy – czekaliśmy aż farba wyschnie całkowicie, drugi – ścieraliśmy na wpół zaschniętą farbę.

Efekt ścierania

 

Przed montażem podestów nie przygotowywaliśmy jakoś specjalnie ściany. Poprowadziliśmy tylko przewody do gniazd elektrycznych i taśmy LED. Ponieważ podesty były gotowe do przymocowania ich do ściany, użyliśmy jedynie kołków szybkiego montażu.

Po wykonaniu maskownicy na rury centralnego ogrzewania, przyszedł czas na przytwierdzenie do ściany belek, co zrobiliśmy również przy pomocy w/w kołków.

Na końcu został montaż górnej maskownicy, pod którą znajduje się taśma LED, oraz listew wykańczających.

Przed założeniem skrzynek na ścianę, całość prezentowała się tak:

drewniana ściana DIY

Efekt końcowy

drewniana ściana

Białe drewniane deski ocieplają wnętrze, nadając mu niepowtarzalnego charakteru. Odpowiednio dobrane oświetlenie dopełnia całości. Ta drewniana aranżacja przełamuje sterylność i monotonność białych ścian, dzięki czemu wystrój wnętrza nabiera przytulności. Pomysłów na drewniane ściany jest mnóstwo, tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Dajcie znać co myślicie o takim rozwiązaniu na wystrój i ocieplenie salonu. Jeżeli macie jakieś pytania odnośnie montażu piszcie!

UDOSTĘPNIJ

4 komentarze

  1. Michał Michał

    Super, ciekawy jestem następnych projektów!

    • Michał, dziękujemy za uznanie! A kolejne wpisy lada chwila na blogu ????

  2. Super, z odpowiednimi narzędziami konstrukcja takiej ścianki nie powinna być specjalnie trudna.

    • Dokładnie tak było! Pozdrawiamy i dziękujemy za komentarz 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.