Skip to content

Trendy we wnętrzach w 2017 roku

trendy we wnętrzach 2017

Termin moda i trendy w pierwszej chwili, kojarzą nam się z prezentowaniem kolekcji przez projektantów odzieży, najpierw na wybiegach, a następnie w świecie celebrytów i blogosfery. Każdy kolejny sezon przynosi nowości, zapowiadające często nowy styl, który oznacza zazwyczaj odejście od dotychczasowego. Jak to jest z wnętrzami?

Czy moda na wystrój, dodatki, kolory ścian czy dywany, w równym stopniu dociera do naszych mieszkań i domów? We wnętrzach zmiany są równie dynamiczne, lecz bardziej powiązane ze zmianami w trybie życia, uwarunkowaniami społeczno-kulturowymi czy wielkimi wydarzeniami – jak igrzyska w Rio. Nasze mieszkania dostosowujemy do naszego stylu życia i ogólnie panujących tendencji. Efekt w dużej mierze zależy oczywiście od potrzeb estetycznych domowników ale co ciekawe, również od ich zaangażowania w życie kulturalne czy stosunku do wartości i religii. Mówiąc o trendach w wystroju wnętrz mamy do czynienia z ingerencją świata zewnętrznego w nasz świat domowy.

Nadchodzące trendy

Bardzo dobrze to widać w nadciagąjących tendencjach na rok 2017, które zapowiadają m.in. odejście od wirtualnego świata i powrót do analogowości. Jedna z agencji zajmujących się przewidywaniem trendów we wnętrzach, prognozuje cyfrowy detoks i odkrycie na nowo piękna w tym co jest zwyczajne. Według specjalistów ludzie zaczynają odczuwać negatywny wpływ wirtualnej rzeczywistości i pragną powrotu do czerpania satysfakcji z prostych przyjemności. Przekłada się to na dizajn wnętrz, który ma być mniej kontrolowany, zapewniając większe poczucie wolności. W cenie będą umiejętności rzemieślnicze i produkty, które wyróżniają się unikalnością i solidnością. Moda na slow life, która od jakiegoś czasu nam towarzyszy, wypełni nie tylko nasze brzuchy i garderoby, lecz także mieszkania. Wolniejsze tempo sprawia, że zaczynamy traktować nasz dom jako oazę spokoju, przytulne gniazdko, w którym mamy czuć się dobrze. Dlatego najnowsze trendy oferować będą wytchnienie od współczesnego życia, które jest w ciągłym ruchu. Eksperci z firmy Scarlet Opus przewidują zastąpienie minimalizmu stylem rustykalnym, który jest bliżej natury. Ich zdaniem nastąpi powrót do ciemnych odcieni drewna po wielu latach dominacji jasnych tonów. Lekki styl, który dominował dotąd w naszych mieszkaniach, zastąpiony zostanie ciężkimi formami. 2017 rok będzie okresem eksperymentalnym, czasem zmiany podejścia i nowych rozwiązań.

Cztery główne trendy na rok 2017

Desert wanderer: To kontrolowana rustykalność, folklor, surowe drewno, przeciwieństwo sterylnych białych minimalistycznych wnętrz. Kolorami dominującymi będą ziemisty z tonami pomarańczy, przygaszonym szafranem i cynamonem.

Analogue workshop: To zdecydowanie nasz ulubiony trend 🙂 Ma inspirować do odnajdywania piękna w rzeczach zwykłych. Analogue workshop odzwierciedla potrzebę powrotu do korzeni, oferując wyzwolenie ze świata cyfrowego. Mamy dotrzeć do tego co ma wartość i niepowtarzalną historię. Dlatego rzeczy wykonywane z pasją, unikalne, tworzone ręcznie przez rzemieślników i artystów będą promowane przez ten styl. Niedoskonałe surowe formy, przedmioty draśnięte zębem czasu czy nieobrobione drewno, to esencja tego trendu.

trendy we wnętrzach 2017 Źródło: http://scarletopus.com/category/design-color-colour-consumer-business-trend-detail/spring-summer-2017/

Organic Matter: Skrajna naturalność w miejskim stylu. Projektanci będą eksperymentować z pomysłami zaczerpniętymi ze środowiska naturalnego, przenosząc je w realia metropolii.

Tribe: Odnosi się do rozwijającej się nowej postawy wśród kobiet w wielu kulturach. Zainspirowany ich siłą i odwagą, promuje ich niezależność poprzez śmiałe i zaskakujące kolory.
trendy we wnętrzachŹródło: http://scarletopus.com/category/design-color-colour-consumer-business-trend-detail/spring-summer-2017/

Nie ukrywamy, że bardzo podobają nam się zbliżające się zmiany, które powoli dostrzec już można we wnętrzach. Jeżeli spodobał wam się, któryś z nadchodzących trendów, mamy dla was dobrą wiadomość! Nie musicie remontować od razu całego mieszkania 🙂 . Klimat i styl we wnętrzu robią przede wszystkim dodatki. Pomysły na to jak łatwo i tanio przestylizować wasze gniazdko już niedługo na blogu.

Ciao!

PS. Informacje o nadchodzących trendach zaczerpnęliśmy stąd:
http://scarletopus.com/category/design-color-colour-consumer-business-trend-detail/spring-summer-2017/
http://homes.nine.com.au/2016/07/22/15/49/scarlet-opus-design-trend-predictions-for-2017

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

UDOSTĘPNIJ

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.